Neris Cafe & Restaurant & Bistro & Kır Organizasyonları

Neris Cafe & Restaurant & Bistro & Kır Organizasyonları

Neris Kır Düğünü Organizasyonu

Neris Kır Düğünü Organizasyonu

düğünü


   Açık havada, kokteyl biçiminde hafif müzik eşliğinde yapılan evlenme törenlerine, kır düğünü denir. Sıcak mevsimlerde en çok tercih edilen organizasyonlarının başında kır düğünü geliyor.
Günümüzde kır düğünlerinin sayısında önemli bir artış vardır. Bunun nedeni samimi bir ortam yaratılması, davetlilerin hoşça vakit geçirmesi, güzel havalarda açık havanın tadının çıkarılmasıdır. Diğer bir nedeni de düğün organize eden kuruluşların tatlı rekabeti sonucu ucuza gelmesidir. 

Kır düğünü
 denildiğinde akla ilk gelen doğayla iç içe bir mekândır. Geniş bir bahçe, alanı, yeşillikler içinde tarihi bir yer, bir kır lokantası, büyük bir park… Böyle bir yeri saptadıktan sonra, organizasyon firmasıyla görüş alış verişinde bulunarak, düşündüğünüz tarzda bir süsleme yaptırabilirsiniz. Ancak çevre süslemesine geçmeden önce, davetlileriniz için nasıl bir servis seçeceğinize karar vermelisiniz. Açık mi, masalarda servis mi, kokteyl mi? Bunlardan birine karar verdikten sonra uygun oturma grupları seçmelisiniz. Yeşilliklerle çevrili bir alanda düğün yapmaya karar verdiysek, burası şehre uzak bir yer olma olasılığı yüksektir. Davetlilerinizin kolayca ulaşabileceği mekânları tercih etmenizde yarar vardır.

Kır düğününü yemekli yapacaksak dikkat edeceğimiz en önemli nokta, yemeklerin ağır ve yağlı olmamasıdır. Mevsim sebzelerini taze etlerle birleştirerek oluşturacağımız hafif mönüler, ızgara şişler, hafif kanepeler, kuru meyvelerde karar kılmalıyız. Düğün pastasının yanı sıra dondurmalı tatlılar ya da meyve kokteylleriyle konuklarımıza hoş sürprizler yapabiliriz.

Kır düğünlerinde müzik arka plandadır. Kısık ve hafiftir. Sadece kulağa hitap eder. Amaç ortamı sakinleştirmek, romantizm katmak, mutluluk yaymaktır. Böyle bir düzenlemeye yakışacak olan canlı müziktir. Geceyi canlı tutacak bir orkestra olabileceği gibi, klasik çalgılar çalan ikili üçlü müzisyen gruplarda seçilebilir.

Kır düğünlerinde doğal süsler kullanmak en güzelidir. Çünkü bulunduğunuz ortam, yeşil çimenlerin üzerinde son derece romantik doğal bir ortamdır. Papatyalar, balonlar, doğayla uyumlu pastel renkler ve rahatlık ön plandadır. Süslemelerde beyaz, yeşilin farklı tonları, kırmızı ya da pembe renklerin tercihi düğünle uyumlu olacaktır. Mekânın ışıklandırmasının yanı sıra, akşam saatlerinde karanlığa gömülmemek için etrafta birkaç ışık kaynağı olmalıdır. 
Seyirtepe düğün organizasyonlarında eşsiz de düzenlemektedir. Muhteşem İzmir manzarası ile açık havada, romantik bir ortamda,  yemekli yemeksiz kır düğünlerinizi organize etmeye hazırız.

Kır düğünlerinde romantizm egemendir. Romantik bir ortamda gerçekleştirilir. Konuk olarak katılacağımız kır düğünlerinde, kıyafetlerimizde ortama uyum sağlamalı. Salon düğünlerine giydiğimiz kıyafet modeli ile kır düğünlerine gidemeyiz. Kıyafetlerimiz canlı renklerden oluşmalı, rahat olmalı. Dar açık, mini kıyafetlerle bu ortamda rahat edemezsiniz. Geniş, pastel renkli, tül egemenliğindeki giysileri seçmelisiniz. Enerjik ve hareketli desenler ile uçuşan kumaştan yapılmış canlı renkte çiçek desenli bir elbise ile şık ve rahat olmak işten bile değil. Ayağınızda babetlerle rahat bir düğün ortamı yaşamalısınız.

’de yeni bir yaşama, masalsı bir ortamda adım atın. Özel anlarınızı unutulmaz kılın. Siz davetinizin tadını çıkarın,  yaratıcı konsepti ile konuklarınızı ağırlasın.

 

neriscafe

Bir cevap yazın